Implanty stomatologiczne – dla kogo będą najlepsze?

Implanty są uznawane za najskuteczniejszy sposób uzupełniania braków zębowych stomatologii. Kiedy warto je wybrać? Zobacz wskazania!

Osobom zamierzającym wykonać implanty Warszawa oferuje dostęp do jednych z najlepszych centrów stomatologii w Polsce. Co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na implanty? Oto najważniejsze informacje na ich temat.

 

Jak wyglądają implanty zębowe?

Implanty stomatologiczne, inaczej również implanty zębowe, są rodzajem implantów stosowanych zamiast zębów, a dokładnie korzeni zębowych. Są one zbudowane z trzech zasadniczych elementów, czyli z:

  • wszczepu mocowanego w kości
  • korony, mostka lub protezy, które widoczne są w jamie ustnej
  • łącznika pomiędzy wszczepem a drugą częścią implantu

 

Implanty mają wiele zalet, dlatego dzisiaj na ich wykonanie decyduje się wielu pacjentów punktów jak centrum stomatologii Warszawa oraz innych miastach w Polsce.

 

Implanty zębowe – jakie mają zalety?

Do najważniejszych zalet związanych z wykonaniem implantów stomatologicznych zaliczane są przede wszystkim:

  • estetyczny wygląd – mogą one doskonale imitować zęby pacjenta
  • wysoki komfort – są one znacznie wygodniejsze niż ruchome protezy zębowe, na przykład akrylowe
  • brak ran – nie powodują one pojawiania się urazów w śluzówce jamy ustnej
  • naturalna wymowa – nie zaburzają one procesów mowy, jak ma to miejsce przy wielu protezach wyjmowanych
  • proste czyszczenie – implanty stomatologiczne mogą być czyszczone tak samo, jak naturalne zęby pacjenta
  • wieloletnia trwałość – implanty zębowe są obecnie najtrwalszym sposobem na uzupełnienie braków zębowych i mogą służyć nawet przez kilkadziesiąt lat
  • szerokie zastosowanie – z implantów można korzystać z wielu wskazań, również wtedy, gdy u pacjenta występuje bezzębie

 

Kiedy można wykonać implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe mogą być stosowane w różnych przypadkach, dlatego też sprawdzą się one nawet w sytuacji, gdy pacjent nie ma już żadnych własnych zębów.

 

Za pomocą implantów można skutecznie uzupełnić pojedyncze braki zębowe zarówno z przodu, jak i z tyłu łuku zębowego. Również można stosować je przy brakach mnogich, gdy są one położone przy sobie.

 

Implanty stomatologiczne uznawane są również za najwygodniejszą opcję w przypadku pacjentów, u których doszło do bezzębia. Wtedy stosowane są specjalne rodzaje uzupełnień z wykorzystaniem 6 lub 4 implantów w łuku, na którym osadza się stabilną protezę.

 

Nowoczesne implanty Warszawa – więcej informacji na ich temat można uzyskać bezpośrednio na stronach gabinetów i klinik stomatologicznych, które mają je w ofercie.

 

Gdzie najlepiej wykonać leczenie implantologiczne?

Implanty zębowe dostępne są jedynie dla tych pacjentów, którzy decydują się na leczenie prywatne. NFZ nie refunduje ich, dlatego też trzeba zapłacić za nie samodzielnie.

 

Ceny wynoszą od około 4 tysięcy złotych za pojedynczy implant, natomiast przy większych brakach mogą one wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Polecane centrum stomatologii Warszawa – w internecie można już teraz zapoznać się z ofertami gabinetów i klinik stomatologii, które oferują pacjentom kompleksowe leczenie implantologiczne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz