Zabieg powiększania biustu – kiedy warto i ile kosztuje?

Powiększanie biustu jest bardzo popularnym zabiegiem prowadzonym obecnie w wielu klinikach chirurgii plastycznej na terenie całej Polski. Kto najczęściej decyduje się na takie procedury? Jakie są koszty związane z powiększeniem biustu?

Kiedy prowadzi się zabiegi powiększania biustu?

Wielkość biustu zależna jest od wielu czynników, na które nie mamy wpływu. Wobec tego tak wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich piersi, które mogą być w ich opinii zbyt małe, za duże, nieforemne, obwisłe.

W takich przypadkach można skorzystać z zabiegów chirurgii plastycznej, które pozwalają na poprawę wyglądu biustu. Dzięki nim można nadać mu odpowiedni rozmiar oraz kształt, aby dzięki temu pozbyć się kompleksów i cieszyć się swoim ciałem.

Powiększanie biustu może być prowadzone wtedy, gdy:

  • Biust jest zbyt mały,
  • Biust jest nieforemny,
  • Biust jest mało jędrny.

Procedura tego typu może być również prowadzona po ciąży, gdy częściej dochodzi do utraty elastyczności skóry piersi i stają się one obwisłe.

Metody powiększenia biustu: transfer tłuszczu i implanty

Obecnie powiększanie biustu może być prowadzone różnymi technikami. Najczęściej stosowane są dwie, czyli wszczepienie implantów oraz transfer tłuszczu. Czym różnią się one między sobą?

Implanty piersi

Najczęściej wybierane są zabiegi polegające na wszczepieniu implantów. Zapewniają one trwałe rezultaty i umożliwiają powiększenie biustu nawet o kilka rozmiarów. Procedura przeprowadzona w renomowanej klinice jest również gwarancji bezpieczeństwa

Obecnie stosowane są różne typy implantów piersi, w tym implanty o budowie kropli. Ich charakterystyczną cechą jest naturalny wygląd, dlatego piersi po takim zabiegu nie wyglądają sztucznie.

Zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pacjentki, między innymi wykonania odpowiednich badań piersi i badań krwi. Ma on również określone przeciwwskazania dotyczące stanu zdrowia. Po zabiegu ważna jest rekonwalescencja, między innymi noszenie odpowiedniej bielizny uciskowej. Mogą pojawić się również większe dolegliwości bólowe.

Transfer tłuszczu

Obecnie kobiety, które chciałyby poprawić wygląd swoich piersi, mogą także zdecydować się na zabieg polegający na transferze tłuszczu. W tym przypadku dochodzi do przeszczepu tłuszczu z jednego obszaru – dawczego do drugiego obszaru – biorczego.

W ramach zabiegu można usunąć tłuszcz z problematycznych miejsc, między innymi brzucha, pośladków czy ud, więc może mieć on dodatkowy efekt wyszczuplający.

Transfer tłuszczu w celu powiększenia piersi jest zabiegiem mniej inwazyjnym, jednak nie daje on aż tak widocznych efektów jak w przypadku zastosowania implantów. Dodatkowo nie pozwala on na uzyskanie rezultaty uniesienia piersi, gdy są obwisłe. To powoduje, że nie sprawdzi się on dla każdej kobiety, której zależy na powiększeniu piersi.

Gdy chodziło powiększanie biustu Kraków jest miastem, w którym można skorzystać z kompleksowego wsparcia w ramach zabiegów powiększania piersi. Dokładne informacje o ofertach dostępne są na stronach WWW klinik chirurgii plastycznej.

Ile kosztuje powiększenie biustu?

Ceny związane z powiększeniem biustu są dość wysokie. Z jakimi wydatkami musi liczyć się osoba planująca zabieg?

W klinice, którą prowadzi chirurg plastyczny Raczkowska w Krakowie, ceny zabiegów z zastosowaniem implantów rozpoczynają się od około 21 tysięcy złotych. Ceny powiększenia piersi przez transfer tłuszczu są niższe – zwykle zaczynają się od 5 tysięcy złotych.

Do powyższych cen należy też doliczyć inne wydatki, między innymi związane z konsultacjami lekarskimi, badaniami, pobytem w klinice, niezbędnymi lekami i akcesoriami.

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz