Depilacja laserem – czy to się opłaca? Zobacz zalety i ceny!

Samodzielne usuwanie włosków w domu może być czasochłonne i męczące. Właśnie dlatego coraz więcej kobiet decyduje się dzisiaj na zabiegi depilacji. Wśród nich prym wiedzie depilacja laserowa. Czy warto się na nią zdecydować? Sprawdź jej przebieg, najważniejsze korzyści oraz koszty związane z jej wykonaniem!

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja jest typem zabiegu przeznaczonego do usuwania niechcianego owłosienia. W jej przypadku dochodzi do usuwania włosków, natomiast w przypadku golenia do ich przycinania.

Prowadzenie depilacji może odbywać się różnymi metodami, na przykład za pomocą depilatorów elektrycznych, depilatorów IPL, czyli wykorzystujących światło, z użyciem past cukrowych oraz wosku czy za pomocą pincety.

Warto jednak wskazać na jeszcze jeden rodzaj depilacji, która pozwala na uzyskanie trwałych efektów usuwania włosków – jest to depilacja laserowa.

Depilacja laserem polega na użyciu lasera, który niszczy struktury włosów, a dokładnie mieszki włosowe, z których wyrastają włoski. Gdy dochodzi do ich zniszczenia, odrost nie następuje ponownie, dzięki czemu można cieszyć się na długi czas, a niekiedy nawet na zawsze gładką skórą.

Depilacja laserowa – na jakich obszarach można ją wykonać?

Atutem depilacji laserowej jest jej bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też może być ona przeprowadzona praktycznie na całym ciele oraz na twarzy.

Najczęściej kobiety decydują się na wykonanie zabiegów depilacji laserowej na nogach. To pozwala na uzyskanie gładkich łydek, kolan, ud. Również popularne są zabiegi depilacja laserem okolic intymnych. W tej sytuacji można wybrać całkowite usunięcie włosków lub tylko usunąć je częściowo. Również chętnie prowadzona jest depilacja laserowa pach, ponieważ wiele kobiet regularnie usuwa stamtąd włoski.

Pod uwagę warto wziąć również depilację laserową twarzy, która w przypadku kobiet jest używana głównie przy widocznym wąsiku. Dzięki laserom można usunąć mieszki włosowe i zapobiec wyrastaniu włosków.

Warto też wskazać, że depilacja laserowa może być prowadzona u mężczyzn i w tym przypadku również jest ona dostępna na całym ciele.

Jakie efekty daje depilacja laserem?

Zabiegi depilacji laserowej są uznawane za najnowocześniejsze zabiegi pozwalające na pozbycie się niechcianych włosków. To powoduje, że dzisiaj są one bardzo popularne i decyduje się na nie wiele osób, którym zależy na aksamitnie gładkiej skórze bez konieczności poświęcania czasu na jej regularne golenie czy depilowanie innymi technikami.

W większości przypadków seria zabiegów laserowych pozwala na uzyskanie trwałego efektu usunięcia włosków. Zwykle zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów, ponieważ jeden będzie niewystarczający. Wynika to z faktu, że włoski rosną w różnym tempie, a laser oddziałuje jedynie na włoski w fazie aktywnego wzrostu.

Duże znaczenie ma również typ lasera, na przykład depilacja laserowa w Klinice Slowa Age w Rzeszowie prowadzona jest z użyciem zaawansowanych urządzeń, które pozwalają na uzyskanie o wiele lepszych efektów niż w przypadku starszych typów laserów.

Trzeba jednak pamiętać, że lasery nie dają aż tak dobrych efektów u osób posiadających jaśniejsze owłosienie, czyli włoski siwe, blond oraz rude. W tym przypadku owłosienia często nie da się usunąć lub po pewnym czasie dochodzi do jego odrostu.

Jaka jest cena depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest związana z większym wydatkiem. Zwykle trzeba liczyć się z kosztem od około 1000 zł za serię do nawet ponad 5000 zł w przypadku depilacji nóg.

Ceny są wysokie, natomiast efekty mogą być bardzo dobre, co powoduje, że wiele osób decyduje się obecnie na takie zabiegi, by uzyskać wyjątkowy komfort i estetyczny wygląd skóry.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz