Depilacja laserowa ciała i twarzy – co musisz o niej wiedzieć?

Laser jest wykorzystywany w wielu celach – także do usuwania niechcianych włosków. Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? Gdy zastanawiasz się nad tym zabiegiem, poznaj najważniejsze informacje na jego temat!

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja to procedura polegająca na usuwaniu włosków. Depilacja laserowa jest zabiegiem bazującym na laserach, które pozwalają na fizyczne zniszczenie nie tylko samych włosków, lecz też ich cebulek i mieszków. W efekcie procedura ta zapewnia maksymalną skuteczność – skóra jest aksamitnie gładka na lata, ponieważ włoski nie odrastają lub odrastają w naprawdę małej ilości.

Do depilacji laserowej wykorzystuje się obecnie nowoczesne urządzenia, które gwarantują o wiele lepsze efekty niż laser używany przed laty. Co więcej, obecnie możliwa jest także depilacja laserowa włosków jasnych, na przykład blond, rudych czy siwych, co kiedyś nie było możliwe.

Gdzie można wykonać depilację laserem?

Aktualnie procedura depilacji laserowej jest popularna i dostępna jest ona w różnych gabinetach i klinikach. Gdy planowana jest depilacja laserowa Kraków to miasto, gdzie można wykonać ją w wielu punktach.

Gdy chcesz zdecydować się na wykonanie profesjonalnej depilacji laserowej, sprawdź już teraz propozycję, jaką przygotował Instytut Bielenda w Krakowie. Prowadzi on profesjonalną depilację całego ciała i zapewnia bardzo atrakcyjne ceny. Z aktualną ofertą Instytutu można zapoznać się już teraz online.

Depilacja laserowa – jakie ma zastosowanie?

Zabiegi depilacji laserowej wyróżniają się rozbudowanym zastosowaniem i mogą być one używane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

Najczęściej zabiegom depilacji laserowej poddawane są nogi, ponieważ dla wielu kobiet to ten obszar jest najbardziej kłopotliwy oraz czasochłonny goleniu czy depilowaniu. Również często prowadzone są zabiegi depilacji laserowej włosków pod pachami oraz w okolicach intymnych.

Kobiety z wąsikiem, czyli ciemnymi włoskami nad ustami także mogą zdecydować się na zabieg depilacji laserowej. W tym przypadku można pozbyć się niechcianych włosków na twarzy na stałe.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Aby depilacja laserowa była skuteczna, należy pamiętać o tym, że powinna być ona wykonana kilkukrotnie. Ma to związek z fazami wzrostu włosków.

Laser będzie działać skutecznie jedynie na włoski, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu, natomiast nie usuwa on mieszków włosowych w stanie spoczynku czy też w stanie przejściowym pomiędzy fazą aktywną a spoczynkową.

Zazwyczaj konieczne będzie wykonanie od 3 do 5 zabiegów depilacji laserowej. Zabiegi wykonuje się wtedy w odstępach co 4-8 tygodni. Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ceny depilacji laserowej powiązane są z obszarem depilacji, liczbą zabiegów oraz z wybraną ofertą. Zwykle rozpoczynają się one od 80 złotych za mały obszar, natomiast za większy trzeba będzie zapłacić około 250 złotych.

Cenniki gabinetów oraz klinik zajmujących się depilacją laserową można znaleźć w internecie.

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz