Kiedy udać się do lekarza medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna jest dziś bardzo intensywnie rozwijającą się dziedziną medycyny, która skoncentrowana jest na urodzie. Zabiegi medycyny estetycznej mogą być prowadzone jedynie przez lekarzy posiadających odpowiednie przygotowanie. Kim dokładnie jest lekarz medycyny estetycznej? W jakich przypadkach warto się do niego udać?

Lekarz medycyny estetycznej – kto to jest?

Lekarzami medycyny estetycznej nazywa się lekarzy, którzy specjalizują się w medycynie estetycznej, czyli w medycynie skupionej na poprawie wyglądu twarzy, ciała oraz włosów.

Jako że nie istnieje osobna specjalizacja medyczna w tym zakresie, lekarze Ci uzyskują ją w innym obszarze, na przykład jak dermatologia, a następnie korzystają ze studiów podyplomowych w zakresie medycyny estetycznej, które pozwalają im na poszerzenie kompetencji w tym zakresie.

Gdzie pracują lekarze medycyny estetycznej?

Z pomocy lekarzy medycyny estetycznej skorzystać można w prywatnych klinikach i gabinetach zajmujących się tą dziedziną medycyny. Są one obecnie dostępne w całym kraju, ze względu na duże zainteresowanie zabiegami estetycznymi.

Gdy potrzebny jest sprawdzony lekarz medycyny estetycznej Kraków to dobry kierunek, ponieważ to właśnie tam działają jedne z najlepszych w Polsce klinik i gabinetów zajmujących się medycyną estetyczną.

Czym zajmują się lekarze medycyny estetycznej?

Lekarz medycyny estetycznej zajmuje się przede wszystkim:

 • Badaniem skóry pacjentów,
 • Diagnozowaniem stanu skóry pacjentów,
 • Przeprowadzaniem zabiegów medycyny estetycznej,
 • Doradzaniem pacjentom.

Wskazania do wizyty u lekarza medycyny estetycznej

Wizyta w gabinecie lub klinice, gdzie przyjmuje lekarz medycyny estetycznej, może być wskazana z różnych powodów. Warto wskazać, że medycyna ta nie tylko skupia się na niwelowaniu oznak starzenia, ale również na innych problemach pacjentów, między innymi wynikających z wad wrodzonych, urazów, chorób.

Wskazaniami do wizyty u lekarza medycyny estetycznej mogą być zatem:

 • Widoczne na skórze oznaki starzenia, między innymi zmarszczki, zwiotczenia, utrata jędrności, opadanie owalu twarzy,
 • Problemy ze skórą jak jej nadmierne przesuszenie, przetłuszczanie się, pękanie naczynek krwionośnych,
 • Defekty skórne, na przykład włókniaki, blizny, tłuszczaki, przebarwienia skóry, znamiona, cienie i worki pod oczami,
 • Nadmiernie wypadające włosy, włosy cienkie, suche, wymagające wzmocnienia,
 • Wąskie, małe, słabo zarysowane usta,
 • Wiotka, mało jędrna skóra na ciele,
 • Nagromadzenie tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach, na przykład na podbródku, w okolicy ud, brzucha.

W przypadku pojawienia się tych objawów warto więc pomyśleć o udaniu się do dobrego gabinetu, gdzie przyjmuje lekarz medycyny estetycznej Kraków to miasto, gdzie obecnie pomoc w tym zakresie można uzyskać w wielu punktach.

Lekarz medycyny estetycznej jest zatem bardzo pomocnym specjalistą wtedy, gdy skóra wymaga kompleksowej odnowy, regeneracji i widoczne są na niej różne defekty. Z pomocą nowoczesnych zabiegów estetycznych można nadać jej młodzieńczy wygląd bezinwazyjnie.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz