Jak pozbyć się pajączków? Skuteczne usuwanie naczynek krwionośnych

Za pomocą nowoczesnych zabiegów można szybko i skutecznie pozbyć się nieestetycznych pajączków na twarzy i ciele.

 

Pajączki, czyli popękane naczynka krwionośne to problem wielu osób. Narzekają na nie szczególnie kobiety, u których można zauważyć je na twarzy oraz na ciele, zwłaszcza na nogach. Teraz jednak pajączki można skutecznie redukować. Gdy chodzi o usuwanie naczynek Podhale to jeden z tych regionów, gdzie dostępne są specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej skoncentrowane na likwidacji zmian naczyniowych.

 

Skąd biorą się pękające naczynka krwionośne?

Naczynka krwionośne w formie czerwonej siateczki widoczne pod skórą określane są jako pajączki. To naczynia włosowate, które uległy rozszerzeniu, popękaniu. Za ich powstawanie odpowiadają różne czynniki.

 

Najczęściej popękane naczynka widoczne są na twarzy wtedy, gdy jest ona często wystawiana na słońce, zimno i gorąco. Wtedy dochodzi do zmian naczyniowych, które w efekcie dają pajączki. Przyczyniają się do nich również jedzenie ostrych pokarmów, picie alkoholu. Pajączki na nogach najczęściej są efektem nieprawidłowego krążenia żylnego i mogą towarzyszyć także żylakom. Częściej pojawiają się u kobiet, między innymi w okresie ciąży czy też na skutek pracy w pozycji stojącej, siedzącej.

 

Jak zredukować popękane naczynka?

Popękane naczynka są poważnym przeciwnikiem, ponieważ nie można zlikwidować ich za pomocą ogólnodostępnych kremów do twarzy. Tego typu specyfiki mogą zapobiegać dalszemu rozszerzaniu się naczynek, lecz nie sprawią, że znikną.

 

Aby zmniejszyć widoczność naczynek i całkowicie je zlikwidować, stosuje się specjalistyczne zabiegi. Najczęściej w tym celu prowadzi się zabiegi laserowe. Mają one na celu zniszczenie naczynka i jego wchłoniecie, aby nie było ono widoczne.

 

Na czym polega laserowe usuwanie naczynek?

Zabieg jak laserowe usuwanie naczynek na Podhalu oraz w innych regionach prowadzonych jest na bazie specjalistycznego zaplecza. Urządzenia laserowe używane do zabiegu emitują skoncentrowaną wiązkę laserową, która miejscowo uszkadza naczynka i powoduje ich obkurczenie, a potem wchłonięcie. Sama procedura jest szybka i bezpieczna, a także nie powoduje dolegliwości bólowych.

 

W przypadku mniejszych zmian naczyniowych wystarczy jeden zabieg, natomiast wtedy, gdy są one większe, konieczne jest wykonanie procedury kilkukrotnie dla uzyskania najlepszych efektów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz